Kurs 1 tygodniowy

Kurs 1 tygodniowy (50h)

Szkolenie zaplanowano dla osób pragnących stać się groomerami w jak najkrótszym czasie.  Skrócony program szkolenia 1 tygodniowego zawiera większość elementów szkolenia 2 tygodniowego, jednak czas na praktyczne ćwiczenia jest ograniczony o połowę.

cwiczenia
Program kursu obejmuje:

PODSTAWY

 • czesanie, szczotkowanie, trymowanie, kąpiel, suszenie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu, higiena zębów, wstęp do stylizacji poszczególnych partii ciała, strzyżenie maszynką i wstęp do strzyżenia nożyczkami
   – ćwiczenia manualne

TEORIA STYLIZACJI I ĆWICZENIA PRAKTYCZNE

 • strzyżenie, rozczesywanie, kosmetyki,  podstawowe  style strzyżenia yorków, shih-tzu, maltańczyków oraz pudli, bolończyków i bichonów

 • strzyżenie użytkowe ras szorstkowłosych - westy, terriery szkockie, foxy, airdale, sznaucery 

 • pielęgnacja kotów - czesanie, usuwanie kołtunów, strzyżenie oszczędzające, kąpiel, suszenie, pielęgnacja futra

TEORIA I PRAKTYKA DOTYCZĄCA NARZĘDZI I KOSMETYKÓW

  • Narzędzia (stoły, wanny, suszarki, maszynki, ostrza,  nożyczki, szczotki, grzebienie, trymery i inne)  

  • Kosmetyki (jak właściwie stosować szampony, odżywki, pudry, lakiery, )     

  • Behawioryzm (czytanie znaków dawanych przez psa i kota, właściwie postępowanie z psem i kotem, stres u psa, stres u kota, psy agresywne)     

  • Kontrola występowania pasożytów skóry (pchły, kleszcze, świerzb, grzybice skóry i inne, oraz postępowanie w przypadku wykrycia, preparaty przeciwpasożytnicze stosowane w salonie groomerskim)   

  • Organizacja pracy salonu groomerskiego (rozmowa z klientem - rozpoznawanie jego potrzeb, formy reklamy, pozyskiwanie nowych klientów, programy lojalnościowe, zakup wyposażenia salonu, rozplanowanie powierzchni usługowej, sklep przy salonie) 

Co po kursie?


Jeśli posiadasz zdolności manualne czyli innymi słowy posiadasz talent, a także szczerze kochasz zwierzęta, oraz posiadasz już wstępne doświadczenia to jest to kurs dla Ciebie. U nas możesz ćwiczyć na żywych psach już od pierwszego dnia szkolenia - jest to niezbędne aby wiedzę teoretyczną przekuć w umiejętności praktyczne.

cwiczenia
 Czego nauczysz się na takim kursie?

Po naszym szkoleniu:

 • będziesz posiadać podstawową wiedzę z zakresu strzyżenia najbardziej popularnych ras w Polsce (York, Shih-Tzu, Maltańczyk, West, Sznaucer)

 • poznasz sprzęt potrzebny groomerowi, dzięki czemu dokonasz dobrych zakupów do swojego salonu,

 • dowiesz się jak dobrze zaplanować urządzenie swojego miejsca pracy, aby strzyżenie nie sprawiało trudności, a klienci wychodzili zadowoleni.


Kurs pielęgnacji, zarówno psów jak i kotów, obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne z instruktorami (grooming i weterynaria), pogłębione intensywną pracą domową we własnym zakresie.

Absolwenci otrzymają Certyfikat poświadczający ukończenie podstawowego kursu groomerskiego obejmującego 50h nauki. Dokument upoważnia do założenia działalności o tym profilu, czyli samodzielnego salonu pielęgnacji psów i kotów..

rezerwacja

W sprawie rezerwacji wybranego terminu kursu prosimy o kontakt:
Telefon: +48 91 881 21 45
                +48 668 455 820
E-mail: salon@zooatelier.pl

aplikacja

kliknij i pobierz zgłoszenie na kurs, następnie wypełniji odeślij do nas e-mailem, natomiast wydrukowane, z podpisem, zabierz ze sobą na szkolenie

Cena

Cena kursu (nie zawiera kosztów noclegów):
1845,00 zł brutto  (23%VAT)
Wysokość zadatku:
500,00zł

Dane do przelewu:
BGŻ BNP PARIBAS
PL42 1600 1462 1817 8958 3000 0001
BIC: PPABPLPK

Groomer & Foto Service
Przecław 94b/2

72-005 Przecław
Co zapewniamy

 • Ilość osób w grupie:
  maksymalnie 2 


 • Materiały do dyspozycji ucznia w trakcie zajęć praktycznych:
  stół groomerski, komplet szczotek i grzebieni, maszynka z kompletem ostrzy, komplet nożyczek, kosmetyki do pielęgnacji


Ilość i jakość pomieszczeń w jakich odbywa się szkolenie:
3 pomieszczenia dydaktyczne, pokój kąpielowy wyposażony w sprzęt do kąpieli zwierząt, 2 salony strzyżenia i wykładania teorii wyposażone w 4 niezależne stanowiska pracy w pełni wyposażone w sprzęt groomerski  oraz toaleta i pomieszczenia gospodarcze (kuchnia i stołówka).